Pierwszy raz w Sylwestra – czy to dobry pomysł?

Pierwszy raz w Sylwestra – czy to dobry pomysł?

Pierwsze współżycie seksualne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jest to ważna chwila, dlatego warto zadbać o jej odpowiednią oprawę. Wiele osób decyduje się na pierwszy raz w Sylwestra. Czy zbliżenie z partnerem podczas przywitania Nowego Roku rzeczywiście jest dobrym pomysłem?

Pierwszy raz w Sylwestra

Wydaje się, że seks po raz pierwszy wielu z nas chciałoby uprawiać w sposób spontaniczny, jednak z drugiej strony warto się do tego nieco bardziej przygotować. Sylwestrowa zabawa może sprzyjać przypadkowym stosunkom seksualnym. Warto w tej ważnej nocy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz trzeźwości umysłu. Seks nie powinien powodować strachu czy wyrzutów sumienia. Lepiej nie obudzić się w Nowy Rok na kacu – również tym moralnym. Badania przeprowadzone w wielu krajach, także w Polsce, pokazały jedną rzecz: w przypadku seksu większość z nas stawia na zasadę pt. “lepiej później niż za wcześnie”. Seks przed 15. rokiem życia może przynieść sporo niekorzystnych konsekwencji. Sytuacja wygląda podobnie także w przypadku 16-17-latków, ponieważ może przyczynić się do depresji lub konfliktów w związku. Badania wskazują, iż najlepiej, gdy współżycie seksualne rozpoczyna się w wieku 20-21 lat. Wtedy człowiek jest już na wystarczającym poziomie intelektualnym, aby być w stanie odbywać stosunki seksualne w sposób w pełni świadomy.

Czy warto rozpocząć współżycie w noc sylwestrową?

Najprostsza odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak, ale pod pewnymi warunkami. Zachęcamy, aby przed rozpoczęciem współżycia z konkretną osobą bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, czy jesteśmy pewni, iż jest to dla nas ktoś ważny, z kim chcemy spędzić resztę życia. Człowiek powinien wiedzieć, jak działa nasze ciało, na czym polega płodność, jak zachodzi się w ciążę, jakie są jej pierwsze symptomy, na czym polega antykoncepcja oraz jakimi zasadami należy kierować się, aby nie zajść w ciążę. Jeżeli po pierwszym współżyciu pojawiają się wątpliwości lub paniczne pytania o to, czy kobieta nie zaszła w ciążę, to jest to dobitny dowód na to, iż inicjacja seksualna miała miejsce za wcześnie. Warto najpierw dokładnie poszerzyć swoją wiedzę w sferze seksualnej, a dopiero później podejmować tak ważną decyzję o inicjacji seksualnej.

Sylwestrowa zabawa bardzo sprzyja jednorazowym, szybkim stosunkom seksualnym. Warto dokładnie zastanowić się nad tym, czy naprawdę chcemy przeżyć swój pierwszy raz z osobą z przypadku. Czy wystarczy samo podniecenie oraz pożądanie? Czy naprawdę warto oddać się mężczyźnie, którego w ogóle nie znamy? Badania naukowe przeprowadzone przez wykwalifikowanych naukowców z całego świata dobitnie udowadniają, iż zbyt wczesna oraz nieodpowiedzialna inicjacja seksualna w późniejszym okresie życia sprawia, iż ludzie borykają się z nieudanym życiem rodzinnym, ogólnym niezadowoleniem ze swojego życia a także ze sporymi skłonnościami do depresji. Zdarza się nawet, iż wśród osób, które zbyt szybko podejmują decyzję o wejściu w sferę seksu, dochodzi do prób samobójczych.

Szybkie rozpoczęcie współżycia a możliwość zachorowania na choroby weneryczne

Bardzo wczesna inicjacja seksualna, czyli w wieku pomiędzy 13 a 19 lat, naraża nas na spore niebezpieczeństwo schorzeń narządów płciowych. Choroby przenoszone drogą płciową to prawdziwa plaga. Do najpopularniejszych schorzeń zaliczamy wirus opryszczki, wirus brodawczaka ludzkiego, kiłę oraz HIV. Duże ryzyko wynika z tego, iż młode osoby bardzo często zmieniają swoich partnerów seksualnych, co zwiększa ryzyko zarażenia.

Related Post

Czy warto się masturbować?

Czy warto się masturbować?

Onanizm, czyli masturbacja, to nie tylko skuteczny sposób na zastąpienie uprawiania seksu. Dla wielu osób…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *