replica watches https://konstantinchaykinwatches.com rolex replica rolex replica luxuryrichardmille.com https://puretime.me replicacopy.com rolex replica replica uhren kaufen rolex replica fake rolex fake watches replicawatches1for1.com replica rolex watches https://replicawatches-rolex.org/
Co zrobić, gdy prezerwatywa pęknie?

Co zrobić, gdy prezerwatywa pęknie?

Prezerwatywa to mechaniczny środek antykoncepcji używany przez mężczyzn. Prezerwatywa ma uniwersalne zastosowanie – nie tylko chroni przed niechcianą ciążą, ale również zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Występuje w wariantach smakowych czy z wypustkami, dlatego też może być wykorzystana do urozmaicenia zbliżeń. Zdarza się jednak, że prezerwatywa pęka, o czym para dowiaduje się już po odbyciu stosunku.

Dlaczego prezerwatywy pękają?

Prezerwatywy są wykonane z cienkiego lateksu – mimo iż wykazują wysoką odporność w stosunku do grubości materiału, to jednak nieodpowiednie obchodzenie się z prezerwatywą może ją łatwo uszkodzić. Prezerwatywa może pęknąć w wyniku nieprawidłowego zakładania na członka, szczególnie jeśli zbiorniczek na spermę nie zostanie przytrzymany i w jego wnętrzu będzie znajdowało się powietrze. Podczas zakładania prezerwatywy można ją uszkodzić np. paznokciem. Pęknięcie prezerwatywy może być również wynikiem nieodpowiedniego nawilżenia – warto stosować dodatkowe lubrykanty lub zadbać o odpowiednio długą grę wstępną, by pochwa była odpowiednio nawilżona. Dodatkowe nawilżenie jest szczególnie istotne, jeśli prezerwatywa jest stosowana przy stosunku analnym.

Co zrobić, kiedy prezerwatywa pęknie?

Pęknięta prezerwatywa zdarzyła się chyba większości par wykorzystujących tę metodę antykoncepcji. Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku zwiększa ryzyko zajścia w ciążę, a także zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pękniętą prezerwatywę należy wymienić, jeśli uszkodzenie zostało zauważone jeszcze podczas trwania stosunku i nie doszło do ejakulacji. Zazwyczaj para zauważa pęknięcie już po zakończeniu zbliżenia – nie ma sensu, by kobieta przemywała wnętrze pochwy, ponieważ nie wyeliminuje to plemników. Kobieta w ten sposób może sobie jedynie zaszkodzić zaburzając naturalną florę bakteryjną. Ze względu na podwyższone ryzyko zajścia w ciążę, kobieta powinna przyjąć tabletkę „po”.

Tabletka po stosunku – działanie

Wbrew temu, co uważają niektórzy, tabletka przyjmowana po stosunku nie ma działania poronnego. Na rynku są dostępne tabletki opierające swój skład na levonorgestrelu lub octanie uliprystalu. Antykoncepcja „po” zapobiega implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy lub blokuje uwalnianie komórki jajowej. Zagęszcza również ślub w pochwie i szyjce macicy, dzięki czemu plemniki mają utrudnioną drogę do komórki jajowej. Jeśli doszło już do zapłodnienia, hormony zawarte w tabletkach nie działają poronnie, wręcz przeciwnie – utrzymują ciążę. Im szybciej zostanie przyjęta tabletka, tym wyższa jest jej skuteczność. Plemniki są w stanie przeżyć w pochwie nawet do 72 godzin, dlatego też taki jest maksymalny czas na zażycie tabletki. Tabletki po stosunku mogą wywoływać działania niepożądane jak rozregulowanie cyklu miesięcznego, bóle podbrzusza, krwawienia pomiędzy cyklami, dlatego też powinny być przyjmowane wyłącznie w nagłych sytuacjach.

Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku oralnego lub analnego

Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku analnego i oralnego niesie ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Stosunek analny należy przerwać – zaleca się parcie na stolec, by usunąć nasienie z odbytu. Gdy prezerwatywa pęknie podczas stosunku oralnego, zaleca się dokładne wypłukanie ust wodą. Nie wolno myć zębów przez około godzinę, ponieważ otarcia czy mikrourazy błony śluzowej powodują łatwe przenikanie wirusów i bakterii do organizmu. Po 14 dniach od odbycia feralnego stosunku warto wykonać badania w kierunku zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *