replica watches https://konstantinchaykinwatches.com rolex replica rolex replica luxuryrichardmille.com https://puretime.me replicacopy.com rolex replica replica uhren kaufen rolex replica fake rolex fake watches replicawatches1for1.com replica rolex watches https://replicawatches-rolex.org/
Bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową – charakterystyka

Bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową – charakterystyka

Seks nie wiąże się tylko z przyjemnością, dlatego też przed zbliżeniem warto zachować nieco zdrowego rozsądku. Chwila zapomnienia z dopiero co poznaną osobą może kosztować wiele nerwów i konieczność podjęcia kosztownego leczenia. Warto wiedzieć, które choroby weneryczne są wywoływane przez bakterie, a ich objawy są dość uciążliwe i dają o sobie znać już w kilka dni po feralnym stosunku.

Czynniki sprzyjające zakażeniu

Choroby weneryczne, czyli inaczej przenoszone drogą płciową dzielą się na wirusowe oraz bakteryjne. Drugi typ zakażeń daje zwykle wyraźniejsze objawy, a chorobę można wyleczyć stosując antybiotyki. Tego samego nie można powiedzieć o wirusach. Ryzyko zakażenia chorobami bakteryjnymi rośnie wraz z każdym przygodnym stosunkiem seksualnym, a także podczas częstej zmiany partnera. Badania wskazują, że najczęściej zakażenia dotyczą osób w wieku 15-24 lat, które nie przykładają dużej wagi do bezpieczeństwa. Wystarczy stosowanie prezerwatywy podczas zbliżeń lub specjalnych chusteczek podczas miłości francuskiej, by uchronić się przed nieprzyjemnym zakażeniem. Niewielkie ryzyko zakażenia bakteriami istnieje także podczas używania wspólnego ręcznika czy gąbki do mycia.

Bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową

  • Chlamydioza to jedna z najczęściej występujących chorób o podłożu bakteryjnym. Infekcja może nie dawać żadnych objawów, przez co chory nie ma świadomości, iż jest nosicielem. W większości przypadków pojawia się pieczenie przy oddawaniu moczu, upławy, krwawienia międzymiesiączkowe czy bóle podbrzusza. Warto wspomnieć, że nieleczona chlamydioza niesie ze sobą poważne konsekwencje, może doprowadzić nawet do niepłodności.
  • Kiła to choroba, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziesiątkowała ludność. Schorzenie jest wywoływane przez bakterię – krętka bladego. Po pojawieniu się niewielkiej zmian na skórze objawy choroby całkowicie ustępują, by ujawnić się nawet po kilku latach. Wówczas choroba atakuje tkanki – powstają bolesne owrzodzenia, atakowany jest układ nerwowy, kostny, chory może stracić wzrok i słuch. Kiedy na kiłę nie znano lekarstwa, była to choroba śmiertelna – dziś można ją łatwo wyleczyć, szczególnie w początkowej fazie.
  • Rzeżączka to choroba zakaźna przenoszona drogą płciową. Jest wywoływana przez dwoinki rzeżączki, które upodobały sobie ciemne, wilgotne zakamarki ciała. Objawami choroby są ropne wysięki z cewki moczowej, bóli pieczenie podczas oddawania moczu, tkliwość najądrzy, zapalenie żołędzi. Objawy choroby są znacznie szybsze u mężczyzn niż u kobiet.
  • Wrzód weneryczny to nieprzyjemne schorzenie bakteryjne, które częściej występuje u mężczyzn. Na narządach płciowych powstają nieestetyczne wrzody, które są otoczone stanem zapalnym, a objawom choroby towarzyszy powiększenie i bolesność węzłów chłonnych.
  • Mięczak zakaźny to choroba, której objawem jest pojawianie się twardych, półprzeźroczystych guzków na członku lub na wzgórku łonowym. Zmiany nie są groźne i ustępują samoistnie po maksymalnie kilku miesiącach jednak należy uważać na wysoką zakaźność schorzenia.

Środki ostrożności, o których należy pamiętać

W miarę możliwości należy całkowicie zrezygnować z przypadkowego seksu, podczas którego ryzyko zakażenia jest ogromne. Warto, by mężczyzna stale używał prezerwatyw, które stanowią ochronę przed zakażeniem. Oczywiście bariera mechaniczna nie daje 100% pewności przed zakażeniem, jednak redukuje ryzyko do minimum. Warto podkreślić, że prezerwatywa jednocześnie chroni przed niechcianą ciążą oraz przed szeregiem innych chorób wenerycznych, które są wywoływane również przez wirusy trudne do całkowitego wyleczenia.

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *